Koolituse banner2

Õnn ei ole eesmärk, õnn on eluviis ja parim muusika sel teel on rõõm
Mida oodata?

See on täiesti praktiline ja aktiivne seminar, kus kasutatakse intellektuaalseid, emotsionaalseid ja füüsilisi tegevusi selleks, et laiendada intuitsiooni ja teadlikkust iseendast ja teistest inimestest meie ümber.

Meie elu pole midagi, mis lihtsalt toimub. Meie elu toimub tänu meile. Me ise loome igal hetkel oma kogemusi, oleme me sellest siis teadlikud või mitte. Kas sina oled õnnelik iseenda tarkuses või loodad sa, et sinu õnn sõltub kellestki teisest, et keegi teine saab sulle seda luua või anda.

Elu on nagu labor. Me usume end selles oma tahte kohaselt vabalt eksperimenteerimas. Kuid meie lapsepõlves omandatud programmide tõttu otsustame sageli alateadlikult olla laborihiired, keda kontrollivad meie elus olevad inimesed. See on nii meie endiga, aga ka teiste inimestega, kellega suhtleme, näiteks meie patsientide omanikega.

Päris ürgsetel põhjusel õpime lapsepõlves, et me pole piisavalt väärtuslikud, teeme asju valesti, ütleme valesid asju valel ajal ja muud sellist jama. Ürgsel ajal need tunded meid kaitsesid. A la ära mine suure isasega kemplema, sest ta võib sulle väga haiget teha 🙂
Ka tänapäeval aitavad need olla ettevaatlikumad ja vältida ohtusid.

Täiskasvanuna on need mõtted ikka veel meie saatjateks eriti meie sisekõnelustes. Need mõtted on kinnitunud meie alateadvusesse ja vähendavad  igapäevaelus ja -otsustes meie enesekindlust, optimismi ja rõõmu.
Enese meisterlikkus õpetab sulle rõõmsamat elustiili, mida ei riku omaeneste hinnangud, hirmud ja elujõudu vähendavates iseenda valitud identiteedid.

Samas ei ole Enese Meisterlikkus minevikku süvenemine, et selle abil oma mõtlemist ja käitumist muuta. See on töötamine enda praeguste tunnetega ja nende muutmine armastuseks ja rõõmuks ning vabaduseks ja vastutuseks – kõige võimsamateks tunneteks inimese elus.

Enese jõustamine on lihtsalt oma elu üle kontrolli saamine ilma vastuoludeta ja ilma oma väärtusi ohverdamata. See on oma elu üle vastutuse võtmine nii, et teekond oleks rõõmus.

Nauditava päeva jooksul

  • vaatame lähemalt oma isiklikku jõudu ja seda, kuidas see kaob, kui keskendume liialt teiste inimeste ootustesse
  • uurime oma enesehinnangut, et määrata erinevus tõelise enese väärtuse ning eneseeituse ja enesetähtsuse illusioonide vahel
  • avastame oma alateadlikku käitumist ja emotsionaalseid automaatseid reaktsioone stressiolukordades, ja vaatame, kuidas neid muuta positiivseteks ja elurikastavateks vastusteks
  • saame aru, miks teised inimesed käituvad nii nagu nad käituvad. Miks on haige looma omani mõnikord ründav. Miks ta ei kuula, mida te talle räägite? Miks ta ei rahune?

Ajakiri Director oktoober 2012
Unustage motiveerimine – tähtis on inspireerimine

Ajaleht Äripäev Juhtimine august 2012
Motivatsioon versus inspiratsioon

Portaal www.sekretar.ee september 2012
Miks on inspiratsioon parem kui motivatsioon?