Kuidas iseendas olemasolevate vahenditega muuta elu tähendusrikkamaks ja nauditavamaks

Koolitajaks meetodi leiutaja Colin P. Sisson

HINGAMISINTEGRATSIOON õpetab  kuidas iseendas olemasolevate vahenditega, lihtsalt teadvustades hingamist, keha ja tundeid, saab muuta elu tähendusrikkamaks ja nauditavamaks.

Mõtted ja tunded mõjutavad meie hingamist olulisel määral. Kui oled endast väljas või oled hirmunud muutub hingamine pinnapealseks ja kontrollituks, sest alateadlikult oleme me  vastu nii hirmutavale olukorrale kui ka oma tunnetele selle suhtes.

Kehas väljendub see pingetena. Pinged kogunevad ja kuhjuvad aja jooksul ning kui me sellesse protsessi teadlikult ei sekku hakkavad kahjustama meie heaolutunnet ning lõpuks ka tervist. Tihti peame pingeid normaalseteks ja me ei pea vajalikuks nendega tegemist, õigupoolest me ei oskagi nendega tegeleda.

Lahendus on lihtsam, kui arvata oskame.  Jälgides ja tunnetades oma vastuseisu hingamises ja kehas, saame aru, mis paneb meid sellel hetkel just selliselt hingama. Saame aru, et meie tunded ja keha koos mängivad siin olulist rolli. Oma tunnetega ühendust saamine on esimeseks oluliseks sammuks iseenda juhtimise enda kätte võtmisel.

HINGAMISINTEGRATSIOON on lihtne ning ilma uskumuste, dogmade või tingimusteta enese jõustamise protsess  viib sisemine ärkamiseni oma enese teadlikkuse laienemise kaudu. See meetod on takistuseks muutud vanade,  meid saboteerivate ja pidurdavate tõdede äratundmise ja eemaldamise praktiline oskus.

HINGAMISINTEGRATSIOONi olemus

Meetod kasutab enesevaatlust ja hingetõmmet (hingetõmme toimub praeguses hetkes). Õppides tajuma oma hingetõmmet (mis toimub just praegu) õpid vabaks saama intellekti kontrolli alt ja saad oma tegelikest arvamustest ja tunnetest täiesti teadlikuks.

Psüühika on isereguleeruv süsteem mis otsib alati tasakaalu. Kui me paneme pinge, haiguse või intensiivse emotsiooni nagu viha, kurbus või hirm kohaloleku kaudu teadvuse mikroskoobi alla, siis see muutub.

HINGAMISINTEGRATSIOON õpetab kuidas ühendada meie hirmud, mida me ise oleme õppinud pidama reaalseteks, meie tunnetega. Kui me mõistame oma sisemisi protsesse paremini,  (eriti neid, mis ärkavad meis kriiside ajal), siis lahustuvad meie allasurutud hirmud ja sisemised piirangud ning avaldub meie põhiolemus.

Olles äratanud oma põhiolemuse asuvad tööle sellised vägevad sisemised jõud nagu loovus, inspiratsioon ja intuitsioon.

Kursuse kahe päeva jooksul koged ja õpid KUIDAS

 • viia end praegusesse hetke (teadlikult siin ja nüüd olemine)
 • oma tunnetega ühendust saada
 • tunda ära takistuseks muutud vanad, meid saboteerivad ja pidurdavad tõed ja need eemaldada
 • saada ühendust oma sisemiste vägevate jõududega – loovus, inspiratsioon ja intuitsioon – just siis, kui seda soovid
 • võtta enda elu kvaliteedi eest suurem vastutus
 • ennast paremini teadlikuks saamist ja oma potentsiaali senisest suurema osa realiseerimist

Pärast koolitust

 • oskad kergemini viia end seisundisee, mis on lõdvestunud, mugav ja energiast tulvil
 • saad hõlpsamalt hakkama liigse stressi ja depressiooniga aga ka kriiside ja konfliktidega.
 • oskad teadlikumalt käivitada oma sisemised vägevad jõud: loovus, inspiratsioon ja intuitsioon
 • oled suuteline korraldama oma teadvust nii et tunned end „flow`s“ (kulgemises) sageli,
 • oled sagedamini rõõmus ja seeläbi tõused sinu tõuseb elukvaliteet

Hingamise abil me suudame aktiveerida tundmused, tunded, mõtted, kavatsused

SOOVITUSED

HINGAMISINTEGRATSIOONI koolituse jaoks pole tarvis eelteadmisi hingamisintegratsioonist või muudest  isiklikku kasvu meetoditest. Kasuks tuleb enne kursuse algust Colin P. Sissoni “Sisemine ärkamise“ lugemine.