Naine, vali ise endale tool!

Dimela juht Kadri Kullmann soovitab naistel endale ise tooli valida, mitte lasta seda endale määrata.

Ma olen üle 50 aasta olnud naine ja üle 20 aasta firmajuht. Kirjutasin firmajuht, mitte naisjuht, sest just sellena ma ennast tunnen. Kui ma tööle tulen, siis olen firmajuht; kui autosse istun, siis autojuht (mitte naisautojuht); kui õhtul kontserdile lähen, siis muusikahuviline, mitte naiskuulaja.

Sugu ei eelda järeleandmisi. Mehed ja naised on erinevaks loodud, kuid see ei tähenda, et inimesele tema soo pärast mingeid järeleandmisi või erandeid tegema peaks.

Tõsi, mulle meeldib kui mulle uksi avatakse või restoranis minu praad esimesena lauale asetatakse, kuid tööalaselt tahan tunda, et olen oma valikud ise teinud ning oma võidud ise võitnud.

Mulle ei ole mu soo pärast midagi kergemalt ega ka raskemalt kätte tulnud. Mulle meeldib olla naine, kasutada juhina naiselikku intuitsiooni ja oma elukogemust. Naine olla on äge. Samas, kui naine ise ei suuda oma rolliga rahul olla, siis pole ka teised temaga rahul.

Meie kõrgkoolides õpib naisi rohkem kui mehi, lõpetajate seas on naisi veelgi enam. Kas te kujutate ette olukorda, kus õppekohad jagatakse sugude alusel täpselt pooleks? Mis te arvate, kuidas tunneksid ennast mehed, kes teavad, et on pääsenud õppekohale vaid tänu sellele, et nad on mehed, mitte vastavalt teadmistele?

Või kas teile meeldiks, kui juhilube ei jagataks mitte teadmiste, oskuste ja võimete järgi, vaid sookvootide alusel? Ning sarnaselt vahtralehemärgiga jagataks kõigile naistele autole kleepimiseks näiteks punaste huulte kujutis?
Mina tunneksin end sellises autos istudes sama halvasti kui istudes firmajuhi toolil, mille olen saanud ainult tänu sellele, et olen naine.

Oma praeguse tooli olen ise endale valinud ja sellega rahul. Soovitan ka teistel naistel valida endale ise tool, mitte lasta neid endale määrata.

Eesti naised on ilusad, haritud ja hakkamasaajad. Eesti mehed ka. See on suurepärane stardipositsioon. Kas peame kõrvale jätma terve mõistuse ja tormama kaasa järjekordse kunstlikult tekitatud ja loodusseadustele vasturääkiva kvoodiga?  Loodan, et nii eesti mehed kui ka eesti naised  on valmis olema uhked selle üle, et igaühel on võimalik olla tema ise.